Cowon przygotował swoją odpowiedź na rosnący segment przenośnych urządzeń Hi-End, oto Cowon PLENUE 1! Odtwarzacz obsługuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości (24 bity/192 kHz), dzięki czemu można słuchać ulubionych nagrań w takiej samej jakości, jak w przypadku nagrań studyjnych. Własny system operacyjny jest dostosowany specjalnie do dwurdzeniowego procesora Cortex, co tworzy bardziej wytrzymałe i optymalne środowisko do odtwarzania dźwięku HD o wysokiej rozdzielczości. Doskonały przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) Burr-Brown PCM1792A w połączeniu z unikalnym know-how firmy Cowon zaowocował doskonałymi parametrami: wysoki stosunek sygnału do szumu (SNR) wynoszący 120dB, THD + N wynoszący 0,0006% oraz interferencja kanałów (interferencja między lewym i prawym kanałem) wynosząca -134dB.

Oprócz standardowych formatów (FLAC, ALAC, MP3 itp.) PLENUE 1 obsługuje również formaty DXD i DSD, które zyskują coraz większą popularność wśród audiofilów. Odtwarzacz jest również wyposażony w JetEffect 7, nową wersję znanego zestawu technologii poprawy jakości dźwięku firmy Cowon (korektor, efekty BBE+ itp.). Precyzyjny oscylator kwarcowy TCXO (Temperature Compensated Quartz Oscillator) minimalizuje zniekształcenia sygnału spowodowane zmianami temperatury i napięcia, a wydajny wzmacniacz zapewnia obsługę słuchawek o wysokiej impedancji. Oprócz wyjścia słuchawkowego, Cowon wyposażył swój flagowy odtwarzacz w wyjście optyczne do przesyłania dźwięku do wzmacniaczy Hi-Fi lub innych urządzeń. Odtwarzacz jest wyposażony w 128 GB szybkiej pamięci wewnętrznej i gniazdo kart microSD.

Wysokiej jakości wzornictwo jest istotnym elementem każdego urządzenia klasy premium. Aparat PLENUE 1 ma minimalistyczny wygląd i wrażenie godne produktu klasy Hi-End. Wysokiej jakości aluminium jest obrabiane CNC i cięte diamentem, co zapewnia bezproblemową, całkowicie metalową obudowę. Powierzchnia jest anodyzowana, co pozytywnie wpływa zarówno na wygląd urządzenia, jak i na jego odporność na zarysowania. PLENUE 1 posiada fizyczne przyciski do odtwarzania i regulacji głośności, natomiast 3,7-calowy ekran dotykowy AMOLED (480x800) służy do nawigacji, a jego wielkość i intuicyjny interfejs ułatwiają obsługę odtwarzacza jedną ręką. Spodziewamy się, że pierwsza partia urządzeń Cowon PLENUE 1 zostanie dostarczona pod koniec lipca. Dlatego dla pierwszych nabywców przygotowaliśmy specjalną ofertę - zamówienie w przedsprzedaży po specjalnej, obniżonej cenie: 39 990 rubli zamiast 45 500 rubli!