Dźwięk

Nie mogę powiedzieć, że za 200 funtów JBL E65BTNC grają po prostu doskonale. Nie, na rynku jest wielu konkurentów, którzy zapewniają bardziej mięsisty i przyjemny dźwięk. Jest tu jednak pewne "ale" - słuchawki są bezprzewodowe i mają dobrą redukcję szumów. Dobrze jest, gdy jedziesz metrem i tylko z daleka słyszysz szum i możesz cieszyć się muzyką. Podoba mi się nieskrępowane i spokojne odtwarzanie dźwięku - bez plątaniny tonów niskich i wysokich. Przy okazji, wokale brzmią tu bardzo dobrze. Nie zauważyłem żadnej różnicy w dźwięku między kablem a powietrzem.

The Neighbourhood - Scary Love - przyjemny i sprężysty bas na początku, a następnie szczegółowe wysokie tony i świetny, dobrze opracowany atak przy średniej głośności. Po zwiększeniu głośności do maksimum wszystkie dynamiczne momenty zaczynają się zapadać i tracić szczegóły. Utwór ten doskonale demonstruje pracę głośnika niskotonowego i wysokotonowego w głośniku JBL E65BTNC.
Kendrick Lamar - Humble - niezły test kontrastów brzmieniowych. Ciągły, miękki beat i wysokie talerze w połączeniu z ostrym głosem Kendricka to nie jest coś, z czym poradzą sobie wszystkie słuchawki. Jest w nich też trochę mułowatości, ale w tej klasie słuchawek jest to do zaakceptowania.
Asking Alexandria - Into The Fire - jeśli zamierzasz słuchać ciężkiej muzyki w JBL E65BTNC, od razu uprzedzam, że nie jest to najlepsze rozwiązanie, a ten utwór jest tego dowodem. Dobra szczegółowość nie jest osiągana przy maksymalnej głośności, w przeciwnym razie wszystko staje się muliste. Ale przy tym wszystkim perkusja, szalony wokal i szeroka scena są bardzo wyraźnie odtwarzane.
 

Mikrofon nie jest na najwyższym poziomie - w cichym otoczeniu jest w porządku, ale gdy tylko pojawią się hałasy z zewnątrz, natychmiast przeszkadzają w mówieniu. Brakuje tu oczywiście systemu, który widzieliśmy w Parrot Zik - doskonała transmisja głosu nawet w najgłośniejszych miejscach.

Autonomia

Jeśli chodzi o autonomię, mamy bardzo dobre wyniki: 24 godziny słuchania muzyki bez systemu ANC i 15 z aktywnym systemem ANC. Jeśli dodać do tego fakt, że słuchawek można używać z kablem bez użycia baterii, otrzymujemy jedne z najbardziej uniwersalnych słuchawek na rynku. Pełne naładowanie trwa 2 godziny.

Uwielbiam chodzić z muzyką w słuchawkach. Czasami jednak otoczenie jest tak głośne, że nawet maksymalna głośność nie pomaga. Do takich przypadków przeznaczone są słuchawki z aktywną redukcją szumów (ANC - Active Noise Cancellation). Jednym z takich modeli jest nowy głośnik JBL E65BTNC.