Najnowszy model Astell&Kern AK240 to prawdziwy szczyt południowokoreańskiej inżynierii i klejnot w koronie audiofilskiej kolekcji iRiver.

Astell&Kern AK240 został zaprojektowany specjalnie z myślą o doskonałej reprodukcji dźwięku, co widać już na pierwszy rzut oka po masywnej obudowie z futurystycznymi elementami wykonanymi z duraluminium lotniczego. Na końcach urządzenia znajduje się regulacja głośności, a także wyjście USB 2.0, optyczne IN/OUT, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz symetryczne, czteropinowe wyjście 2,5 mm.

Astell&Kern AK240 wykorzystuje dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Cirrus Logic najnowszej wersji CS4398, które odpowiadają za tworzenie krystalicznie czystego obrazu dźwiękowego z minimalnym poziomem zniekształceń i szumów skrośnych. Osobno należy zauważyć, że układy AK240 odtwarzają nie tylko standardowe formaty bezstratne w jakości do 24 bitów/192 kHz, ale także natywny dźwięk DSD o wysokiej rozdzielczości (DSD64: 1 bit/2,8 MHz, DSD128: 1 bit/5,6 MHz).

Aby pomieścić całą kolekcję melomanów w jednym urządzeniu, firma Astell&Kern zadbała o maksymalne zwiększenie pojemności pamięci odtwarzacza. Nowy model AK240 może pochwalić się największą w swojej klasie pojemnością pamięci masowej - 256 GB, z możliwością rozszerzenia do 128 GB za pomocą karty microSD. Za długi czas pracy odpowiada akumulator litowo-polimerowy o pojemności 3250 mAh.

Wykończeniem tego luksusowego odtwarzacza hi-fi jest futerał z prawdziwej skóry. W zestawie znajduje się również osłona ekranu i kabel USB.

Odtwarzacz Hi-Fi Astell&Kern AK240 jest już dostępny w sprzedaży w Rosji.