Co może być doskonalszego niż bolid Formuły 1? Co roku kibice na całym świecie oglądają tory F1, aby poczuć smak nieokiełznanej energii, napędu i prędkości królewskich wyścigów!

Można się zastanawiać, co wspólnego mają ze sobą wyścigi i słuchawki. Faktem jest, że jesteśmy świadkami wyjątkowej współpracy pomiędzy dwoma legendarnymi markami - Klipsch i McLaren!

W ciągu 74 lat amerykańska firma Klipsch zdobyła niekwestionowany autorytet w branży Hi-Fi. Zdobyte w tym czasie doświadczenie przełożyło się na osobiste audio.

W F1 McLaren jest marką znaną na całym świecie. W ich "stajni" jeździły takie sławy jak Ayrton Senna, Mika Hakkinen i Lewis Hamilton. Nawet ci, którzy nie interesują się wyścigami królewskimi, znają te nazwiska. Od 1966 roku do dziś jesteśmy świadkami triumfu inżynierii i ducha zespołu McLarena!

A teraz mamy przed sobą bezprzewodowe słuchawki sportowe Klipsch T5 II Sport McLaren Edition, wspólne dzieło tych firm, prezentowane w limitowanej edycji (tuż przed Grand Prix w Soczi!). Do słuchawek dołączona jest pamiątkowa metalowa tabliczka z numerem seryjnym i datą produkcji. Druga generacja T5 została zaprojektowana specjalnie z myślą o ekstremalnych warunkach akustycznych panujących w zespole McLarena.

Ryk bolidów F1 jest porównywalny pod względem głośności z odgłosem startującego samolotu (134 dB) - dla człowieka to prawie próg bólu. W takich warunkach potrzebne są słuchawki o wyjątkowych parametrach - takie właśnie są Klipsch T5 II Sport McLaren Edition!

Architektura

Druga generacja T5 posiada ergonomicznie zaprojektowaną obudowę, która jest o 25% mniejsza niż w pierwszym modelu T5 ze względu na krótszą tubę dźwiękową. Anatomicznie poprawny kształt pozwala na precyzyjne umieszczenie słuchawek w kanale słuchowym. Dźwięk jest kontrolowany przez niestandardowy przetwornik dynamiczny o średnicy 5 mm, który został indywidualnie dostrojony przez inżynierów firmy Klipsch. Zaprojektowany od podstaw przetwornik ma cieńszą membranę niż pierwsza generacja, co pozwala uzyskać maksymalne niuanse dźwiękowe i rozszerzyć zakres częstotliwości roboczych do zakresu od 10 Hz do 19 kHz.

Głośnik Klipsch T5 II wykorzystuje łączność bezprzewodową Bluetooth 5.0. Słuchawki są wyposażone w nowe anteny, które zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki, ponieważ najważniejsze jest zapewnienie stabilnego połączenia o wysokiej jakości! Audiofilom spodoba się obsługa specyfikacji aptX i AAC, dzięki którym dźwięk o wysokiej rozdzielczości jest jeszcze bardziej dostępny.

W modelu T5 II szczególny nacisk położono na użyteczność. Na jednym ładowaniu słuchawki mogą działać nawet do 8 godzin. Etui ładujące z przedłużonym podtrzymaniem bateryjnym zapewnia dodatkowe 24 godziny pracy baterii. Futerał posiada również unikalny, opatentowany system odprowadzania wilgoci i potu. Została zaprojektowana tak, aby słuchawki pozostawały suche przez cały czas, nawet w ekstremalnych sytuacjach. Wyposażona w funkcję szybkiego ładowania przez USB Typ-C. Słuchawki Klipsch T5 II i etui do ładowania są odporne na kurz i wodę zgodnie z normą IP67.

Słuchawki wyposażone są w cztery mikrofony zapewniające przejrzystość (dwa mikrofony na kanał) i bezkompromisową jakość głosu.

Konstrukcja i materiały

Jeśli chodzi o wzornictwo i materiały, McLaren jest bardzo zaangażowany. Słuchawki otrzymały nowe obudowy ze szczotkowanego metalu z logo Klipsch i McLaren. Pierwsza generacja T5 miała aluminiową obudowę, co pozwoliło na zmniejszenie masy. Tym razem producent poszedł jeszcze dalej i "zapakował" słuchawki w ergonomicznie zaprojektowane etui z włókna węglowego. Trudno znaleźć materiał, który dorównuje włóknu węglowemu pod względem wytrzymałości i lekkości, a jego pleciona struktura jest niezwykle efektowna wizualnie.

McLaren dodał do wyglądu słuchawek swoje charakterystyczne pomarańczowe wstawki, które nawiązują do samochodów wyścigowych zespołu McLaren Racing. Głośnik Klipsch T5 II Sport McLaren Edition oddaje ducha królewskich wyścigów - z dynamicznym, sportowym blaskiem. Niesamowite jest to, jak projekt pasuje do ogólnej koncepcji McLarena - duch zespołu w każdym szczególe. Lando Norris (McLaren saw) powiedział, że firmie Klipsch udało się przenieść słuchawki sportowe na "nowy poziom" pod względem komfortu i niezawodności.

Wyposażenie

W przypadku pierwszej generacji T5 pojawiły się pytania o liczbę i jakość wkładek dousznych, producenci wzięli pod uwagę opinie użytkowników i zapewnili swobodę wyboru. Do słuchawek dołączonych jest sześć par silikonowych, opatentowanych, owalnych wkładek dousznych w kolorze pomarańczowym. Ponadto słuchawki są wyposażone w parę wkładek dousznych Comply z pianki z pamięcią. W zestawie znajdują się trzy pary wkładek dousznych zapewniających pewniejsze mocowanie słuchawek. W zestawie znajduje się również mata do ładowania bezprzewodowego Qi.

Dźwięk

Pośpieszny charakter widać nie tylko w wyglądzie! Chodzi o natychmiastowe połączenie ze smartfonem, co stanowiło pewien problem w pierwszej generacji.

Słuchawki charakteryzują się zrównoważonym dźwiękiem z wyraźnymi niuansami w całym spektrum działania. W zakresie niskich częstotliwości dobrze wyczuwalny jest szybki i sprężysty atak bez śladu utraty dynamiki.

W zakresie tonów średnich słuchawki dobrze oddają charakter instrumentów akustycznych - podejście, które mocno kontrastuje z konstrukcją słuchawek. Nie spodziewałbyś się tego rodzaju niuansów dźwiękowych.

Na szczycie na pewno jest czego posłuchać! Rezerwa mocy jest wyczuwalna. Szczegóły są "na poziomie" dla TWS w tym segmencie cenowym.

Nowoczesne połączenie rozpoznawalnego wzornictwa McLarena i technologii Klipsch w jednym pakiecie.

  • Klipsch T5 II True Wireless Sport McLaren Edition
  • Marka: Klipsch
  • Typ słuchawek bezprzewodowych: True Wireless
  • Wersja Bluetooth: 5.0