Serwis streamingowy Tidal Masters jest już dostępny na smartfonach z systemem Android

Najpopularniejszy bezstratny serwis Tidal uszczęśliwił swoich abonentów aplikacją na smartfony - serwis streamingowy Masters jest już dostępny na wszystkich smartfonach z systemem Android.

Mike Jbara, dyrektor generalny MQA, mówi: "Wiemy, że większość fanów muzyki wybiera strumieniowanie na telefonach. MQA wierzy, że użytkownik powinien mieć najlepszą jakość dźwięku bez względu na to, gdzie słucha. Cieszymy się, że dzięki naszej stałej współpracy z TIDAL, dostęp do wysokiej jakości dźwięku rozszerza się teraz na urządzenia mobilne."

Personalizacja dźwięku Sonarworks True-Fi dostępna na smartfonach

Sonarworks oferuje słuchaczom możliwość skorzystania ze swojego profesjonalnego oprogramowania do kalibracji dźwięku słuchawek True-Fi za pomocą smartfonów. Ta aplikacja umożliwia użytkownikom dostosowanie korektora dźwięku w oparciu o ich preferencje i charakterystykę słuchu. Na ostatnich targach CES zapowiedziano wersję na komputery PC, a obecnie True-Fi jest aplikacją wieloplatformową, z której korzysta ponad 30 000 studiów nagrań na całym świecie. Do końca marca można bezpłatny dostęp próbny i sprawdź, czy jest on odpowiedni dla Ciebie i Twoich słuchawek.

Personalizacja przez Beyerdynamic

Firma Beyerdynamic ogłosiła technologię Mimi Defined™ MOSAYC, która pozwala na personalizację brzmienia słuchawek. Należy pobrać aplikację MIY na smartfony i uruchomić personalizację dźwięku w słuchawkach, które obsługują te technologie. Najbardziej oczekiwany model firmy Beyerdynamic na rok 2019 - będzie również obsługiwał personalizację dźwięku wraz z hybrydową aktywną redukcją szumów. Więcej informacji na temat tych słuchawek można znaleźć w naszej recenzji z .

Blue Ember XLR - mikrofon do streamingu za 100 dolarów

Firma Blue wprowadziła na rynek nowy produkt przeznaczony do redukcji szumów tła w transmisjach strumieniowych. Ten mikrofon pojemnościowy wykorzystuje interfejs XLR i posiada schemat kardio, który skupia się na obiekcie znajdującym się przed nim, redukując szumy otoczenia do minimum. Przeznaczony do profesjonalnego nagrywania i przesyłania strumieniowego wokali i instrumentów akustycznych. Mikrofon ma smukły kształt pałeczki, dzięki czemu nie jest uwypuklony podczas transmisji na żywo.

Nowość pojawi się w sklepach w lutym 2019 r.

Amazon Alexa wkrótce pojawi się we wszystkich słuchawkach Sony z serii WH-1000X

Posiadacze aparatów Sony WH-1000X z aktywną redukcją szumów będą mogli wkrótce korzystać z wirtualnego asystenta Alexa w taki sam sposób, jak z Asystenta Google. Wkrótce zostanie udostępniona aktualizacja oprogramowania sprzętowego do aplikacji słuchawek dla smartfonów.

Słuchawki na przewodnictwo kostne są teraz odpowiednie do pływania nawet w słonej wodzie

Słuchawki na przewodnictwo kostne zostały zaprezentowane na targach CES 2019, dzięki czemu słuchanie muzyki w wodzie i każdy ekstremalny trening jest możliwy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Unikalna technologia przewodnictwa kostnego to dźwięk stereo, który wykorzystuje mikrodrgania do przenoszenia bezpośrednio przez kości policzkowe do ucha wewnętrznego, z całkowitym pominięciem bębenków. Są to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze słuchawki o najwyższej jakości dźwięku.

Słuchawki przewodzące kość posiadają certyfikat IP68, co oznacza, że są odporne na kurz oraz całkowite zanurzenie w słonej lub słodkiej wodzie do głębokości dwóch metrów.

Słuchawki Xtrainerz nie wymagają podłączenia do telefonu ani przenośnego odtwarzacza MP3, ponieważ są wyposażone w 4 GB pamięci wewnętrznej, w której można zapisać około 1000 ulubionych utworów. Czas pracy baterii wynosi do sześciu godzin, co wystarcza na cały trening, nawet jeśli jesteś triatlonistą.

Data premiery Aftershokz Xtrainerz została ustalona na wiosnę 2019 r., a przewidywana cena to 150 funtów (ok. 190 dolarów).

Wzmacniacze TEAC i gramofony winylowe

TEAC wprowadził do sprzedaży parę wzmacniaczy z serii Reference o mocy 70 W na kanał. AX-505 to wzmacniacz zintegrowany oparty na technologii Hypex Ncore, specjalnie dostrojony dla TEAC-a. Drugim modelem jest AP-505 z układem zbalansowanym. Wprowadzono również dwa gramofony winylowe - TN-4D z napędem pasywnym i TN-3B z napędem paskowym.

Odtwarzacz bezprzewodowy i płyta dźwiękowa Dolby Atmos firmy Sony

Firma Sony zademonstrowała listwę dźwiękową z technologią Dolby Atmos. Urządzenie posiada 2.1 "prawdziwe" kanały, ale wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie w celu utworzenia 7.1.2 "wirtualnych" kanałów. Panel jest kompaktowy, wygodny i nie wymaga oddzielnego subwoofera.

Firma Sony wprowadziła również niedrogi odtwarzacz płyt winylowych z funkcją Bluetooth - . Model ten posiada wbudowany stopień gramofonowy umożliwiający klasyczne połączenie przewodowe. Oczekuje się, że będzie on dostępny na wiosnę w cenie około 200 euro.