RHA MA750 Wireless to słuchawki brytyjskiego producenta, który postanowił przekształcić jedną ze swoich topowych wersji przewodowych w bezprzewodową. Być może stworzenie słuchawek bezprzewodowych może zepsuć chwałę zwykłego modelu RHA MA750, ale w praktyce okazało się inaczej.

Pakiet

Słuchawki są ukryte w małym biało-niebieskim pudełku. Otwiera się je jak książkę, a pod przezroczystą pokrywą kryją się prawdziwie klasyczne brytyjskie słuchawki, ale o ich wyglądzie porozmawiamy dalej.

Tradycyjnie RHA dostarcza swoje słuchawki w bardzo dobrym opakowaniu:

  • -Aluminiowy uchwyt poduszek usznych
  • -Poduszki słuchowe w rozmiarach S, M, L
  • -Silikonowe poduszki słuchowe z dwoma kołnierzami, rozmiar: S, L
  • -Comply Foam Tsx400 rozmiar: M
  • -Przewód ładujący USB
  • -Złącze kabla sportowego
  • -materiałowa walizka transportowa

Wygląd i ergonomia

Gdy słuchawki RHA MA750 Wireless trafiają do rąk użytkownika, efekt "wow" jest natychmiastowy. Słuchawki mają tak fajny wygląd i konstrukcję, że od razu zdajesz sobie sprawę, że nie wybrałeś tego modelu bez powodu, a Brytyjczycy robią naprawdę fajne rzeczy. Model ten ma postać dousznych wkładek z nausznikami, w których cała elektronika jest umieszczona w pałąku na szyję z matowej gumy. Dla mnie ten format słuchawek jest jednym z moich ulubionych, ponieważ nauszniki dobrze trzymają się w uszach, a pałąk na szyję jest wygodny, ponieważ słuchawki można po prostu nosić na szyi, ponadto w każdym z nauszników RHA MA750 Wireless znajduje się magnes, a po ich połączeniu następuje namagnesowanie i powstaje audiofilski naszyjnik. Ponieważ, poruszony temat misek, są one wykonane ze stali nierdzewnej klasy 303F. Zastosowanie metalu nie wpłynęło na wagę słuchawek, która wynosi 41 gramów, a co najważniejsze, w mroźne dni metal nie jest zimny w uszy.

Warto również zwrócić uwagę na stopień ochrony przed wilgocią IPX4, ale nie zalecałbym zamoczenia obręczy na szyję, ponieważ złącze do ładowania Type-C jest otwarte i nie jest osłonięte żadną zatyczką.

Elementy sterujące i mikrofon

Większość słuchawek z pałąkiem na szyję ma wbudowane elementy sterujące odtwarzaniem, ale firma RHA postanowiła zrobić to inaczej. Wzięli klasyczny model RHA MA750 przycięty tuż pod mikrofonem i dołączyli do niego obręcz szyjną, więc posiadacze klasycznej wersji będą się dobrze czuli.

W pilocie znajduje się również mikrofon, który ma dobrą szczegółowość podczas przekazywania głosu, ale istnieje bardzo duża szansa, że podczas chodzenia zostanie on zasłonięty przez ubranie, więc trzeba będzie go naprawić.

Dźwięk

Poza wyglądem, słuchawki RHA MA750 Wireless charakteryzują się wspaniałym dźwiękiem. Bezprzewodowa łączność Bluetooth wykorzystuje kodek aptX, który jest niezbędny do uzyskania dobrego dźwięku bezprzewodowego, a w celu zapewnienia szybkiej łączności firma RHA dodała do swoich słuchawek technologię NFC. Jak na ironię, wykorzystuje on zastrzeżony sterownik 560.1, który sprawdził się w wersji przewodowej.

Scena wyobrażeniowa jest zwyczajna, nie wyróżnia się, ale wystarcza do komfortowego słuchania. Zakres częstotliwości jest przesunięty w stronę wysokich i średnich tonów, więc w utworach z przewagą wokalu dźwięk jest szykowny i szczegółowy, ale czasami góra wydaje się dzwonić.

Bas jest obecny, ale jego masywność nie pozwala w pełni ujawnić, na przykład, utworów w stylu drum and bass lub innych stylów, w których wszystko jest postawione na basie.

Jeśli miałbym opisać emocjonalność i jakość, powiedziałbym, że jest żywa i naturalna, a zatem cały przekaz jest lekki i przyjemny.

Autonomia

Jak dla mnie słuchawki z pałąkiem na szyję powinny mieć domyślnie bardzo pojemną baterię, ale RHA MA750 Wireless mają dobry wynik i są w stanie wytrzymać około 12 godzin, a ciekawostką jest to, że ta liczba nie jest z sufitu, ponieważ słuchawki same się rozłączają, jeśli połączenie nie jest aktywne.