Firma AKG, należąca do grupy Harman, która od niedawna jest własnością firmy Samsung, zaprezentowała swój pierwszy model słuchawek TWS z aktywną redukcją szumów (ANC). Nowość już została okrzyknięta ulepszoną wersją Galaxy Buds+, ale miejmy nadzieję, że będzie w stanie konkurować na równi z uznanymi liderami w postaci Sony WF-1000XM3 i Apple AirPods Pro.

Słuchawki AKG N400 są wyposażone w przetworniki dynamiczne o średnicy 8,2 mm i mają wymienne poduszki słuchawki Comply. Czas pracy akumulatora wynosi sześć godzin (5 z włączoną funkcją redukcji szumów), a ponadto 6 godzin można ładować za pomocą dołączonego etui, które obsługuje funkcję szybkiego ładowania.

Redukcję szumów zapewnia para mikrofonów, intensywność działania systemu ANC można regulować za pomocą firmowej aplikacji, a funkcja TalkThru umożliwia pozostawienie słuchawek włączonych, jeśli chcesz słyszeć otoczenie.

Obsługiwane jest sterowanie utworami i głośnością bezpośrednio ze słuchawek, a Bixby, Siri i Google Assistant mają współpracować z asystentem głosowym.

AKG N400 są wodoodporne zgodnie z normą IPX7 - mogą pracować do 30 minut na głębokości jednego metra (ale nie należy w nich pływać, producent nie zaleca), nie trzeba się martwić o to, że wpadną w deszcz czy pot.

Nowe słuchawki AKG są dostępne w kolorze czarnym, srebrnym i granatowym. Orientacyjna cena wynosi około 170 EUR. Terminy dostaw nie są jeszcze znane.